Po mateřské znovu na startu

Po mateřské znovu na startu 

Blíží se vám konec mateřské a přepadá vás úzkost, co budete dělat dál? Máte pocit, že už o vás nikdo nestojí a nic neumíte? Do původní práce se nechcete nebo nemůžete vrátit? Taky to znám. Nic příjemného. 

Když jsem odcházela na mateřskou, všem to bylo líto. Chtěli, ať se vrátím co nejdříve, a tak jsme se domluvili, že budu po šestinedělí k ruce a občas s něčím vypomůžu. První tři měsíce bylo těch požadavků příjemně dost, ale jak čas plynul, požadavků ubývalo. Já se měla po roce vrátit na své místo na poloviční úvazek. S tím, že ½ úvazek pracuji doma a ½ v práci. Moc jsem se těšila, měla jsem okolo sebe skvělé lidi, na které jsem se mohla spolehnout a práce mě bavila. Ale jak už to tak bývá, v práci proběhly změny a já se neměla kam vrátit. První rok doma vypadal jako krátká chvíle, ale pro firmu byl dlouhý a můj kariérní plán se zbortil jako domeček z karet. Byl to obrovský zásah pro mé ego a začala jsem o sobě pochybovat. Naštěstí jsem měla okolo sebe lidi, kteří mi pomohli uvědomit si své silné stránky a já se mohla opět postavit na start a vyběhnout, jen v jiné disciplíně. :-) 

Předtím jsem si to neuvědomila, ale mateřská vás vrátí na kariérní start, vybavenou sice o předchozí zkušenosti a nabyté znalosti, ale taky s podlomeným sebevědomím a omezením v podobě dětí. Nemyslím to špatně, ale školky nejsou otevřeny nonstop a my se o své milované děti chceme starat. A tak je pro nás důležitá i nová podmínka v podobě pracovní doby. 

Jak z toho ven: 

vyhraďte si chvíli pro sebe - dejte děti babičce nebo do hlídacího koutku, věnujte si 2-3 hodiny 

popište si své aktuální pocity - buďte co nejvíce konkrétní 

popište si, jak se chcete cítit a co proto musíte udělat 

zamyslete se nad tím, co byste chtěly dělat - vím, že jako první myšlenka vás napadne - vůbec nevím, nic neumím. Druhá myšlenka - zamyslete se, co vás v dětství nejvíce bavilo, zamyslete se nad tím, co umíte dobře. Třetí myšlenka - co lidé potřebují, za co jsou ochotni platit v kontextu vašich schopností a dovedností. Pak se na to podívejte a to by bylo, aby nebylo. :-) Najdete tam odpověď. 

● aktualizujte si profil na LinkedIn 

● zaregistrujte se na Jobs.cz 

● udělejte si nový atraktivní životopis, třeba v Canvě 

Věřím, že vám pro začátek pomůže tento rozcestník, pokud budete chtít řešit konkrétní věci, ráda vám pomůžu. Stačí napsat nebo se přihlásit na kurz. Pomůžu vám být spokojenou a šťastnou maminkou.

 

Blog

Inspirativní články na různá témata.

manažerský rozvoj

Co s člověkem, který nechce

Máte zaměstnance/nebo podřízeného, který vás stojí spoustu sil? Přečtěte si, jestli právě on není, ten který nechce.

jak si udělat pořádek ve firmě

Jak si udělat pořádek ve firmě

Možná, že už i u vás ve firmě dospěl čas do bodu, kdy nemůžete dělat vše. Vaše firma roste a vy musíte s ní.

po mateřské znovu na startu

Po mateřské znovu na startu

Blíží se vám konec mateřské a přepadá vás úzkost co dál budete dělat. Máte pocit, že už o vás nikdo nestojí a nic neumíte? Do původní práce se nechcete nebo nemůžete vracet? 

První inspirativní setkání

Mi ženy se dokážeme vzájemně podržet, podpořit, vyslechnout ale i inspirovat se, předat si energii.

Zobrazit další články z blogu