5 důležitých věcí pro šťastnou kariéru

Hned po maturitě jsem začala pracovat. Toužila jsem po finanční nezávislosti. Pracovala jsem na poloviční úvazek v call centru, a zároveň studovala vysokou školu. Práce mne bavila a měla jsem ji blízko školy. Ráno jsem jela do práce, po obědě do školy na přednášku a v podvečer jsem se znovu vrátila k pracovním povinnostem. Po roce se v Ostravě otevřelo nové call centrum, a tak jsem si řekla, že to zkusím. A vyšlo to! Práce mne opět naplňovala. Měla jsem štěstí na úžasného vedoucího, který mi poskytl volnost, podporu a zahrnul mě svou důvěrou.

Po dalším roce jsem se s podporou svého nadřízeného přihlásila na vyšší pozici. Poprvé jsem se podílela na vedení lidí. Tato pozice pro mě byla cennou školou. Najednou jsem musela čelit výzvám, které se týkaly vedení zaměstnanců a zvyšování jejich výkonů. Co vám budu povídat. Zkušený z nebe nespadl, a tak i já dělala spousty chyb. Po půl roce se naskytla možnost jít na specializované oddělení. Zde jsem se přímo nepodílela na vedení lidí, ale řešila jsem klientské stížnosti. Tato škola mi pomohla ke zdokonalení komunikace, a zároveň mě naučila, jak si zachovat chladnou hlavu. Většinou to klienti dokázali ocenit. Jednou mi dokonce klientka jako poděkování za naši spolupráci poslala rodinný recept na bábovku.:-)

Po změně nadřízeného jsem se přesvědčila o tom, že mi vyhovuje spolupráce s člověkem, který umí poskytnout volnost a důvěru. Bohužel nový šéf kontroloval každý můj pohyb a aktivitu. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla změnit firmu a zkusit štěstí v dalším nově otevřeném call centru. Využila jsem příležitost, nově nabyté zkušenosti, dovednosti a talent. Vyhrála jsem výběrové řízení na pozici vedoucího týmu.

Já zkrátka nové výzvy miluji! Motivuje mě to a žene dál. Poprvé v životě jsem sama vedla tým lidí. Opět udělala spousty chyb. Naštěstí jsem měla báječnou šéfku, která mi pomohla se ze svých chyb poučit a vychovala ze mě kvalitního lídra.

Cesta to byla trnitá. Ať už protkána různě složitými podřízenými, nebo rychlými procesními změnami. Z důvodu organizačních změn jsem se rozhodla vrátit po pěti letech do původní firmy. S odstupem času musím konstatovat, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí.

I když se říká: “Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.”

Já vstoupila a dobře jsem udělala. Plná zkušeností jsem stála před výzvou zlepšování procesů, vedení lidí a lepších výsledků. Práce mě naplňovala, dokud o ni moje vedoucí projevovala zájem. Po určité době mi začala dávat najevo, že není schopna ocenit mé vysoké pracovní nasazení, sebevzdělávání, snahu a píli. Mísila se ve mě frustrace a negativní pocity. Naštěstí ne na dlouho. V krátkém časovém úseku se mi podařilo vyhrát výběrové řízení na manažerskou pozici. Přišla naprosto báječná zkušenost! Začala jsem zlepšovat procesy, podporovat manažerské dovednosti, tvořit bonusové modely, vést a motivovat podřízené, vytvářet vize a cestu k jejich naplnění. Třešničkou na dortu pak bylo absolvování koučovacího kurzu, který mé dovednosti posílil. Byla to krásná, inspirující a neopakovatelná doba. A z této velké příležitosti čerpám dodnes.

Z mého kariérního růstu jsem si odnesla 5 důležitých věcí, které se dají kdykoli aplikovat:

1)     Když mě to baví, naučím se cokoliv (např. koučink a způsob rozvoje lidí)

2)     Když mi to nevyhovuje, změním to – ať už proces, nebo pracovní pozice

3)     Věřím sama v sebe, své dovednosti a zkušenosti  (např.vím, že mám potenciál, chuť a energii vzít novou, vyšší pozici)

4)     Dělám jen to, co mi dává smysl (např. pracuji pro finanční nezávislost a moje práce je užitečná (smysluplná)

5)     Rostu, když překonávám své strachy (např. hlásím se na místa, se kterými nemám zkušenost)

Blog

Inspirativní články na různá témata.

manažerský rozvoj

Co s člověkem, který nechce

Máte zaměstnance/nebo podřízeného, který vás stojí spoustu sil? Přečtěte si, jestli právě on není, ten který nechce.

jak si udělat pořádek ve firmě

Jak si udělat pořádek ve firmě

Možná, že už i u vás ve firmě dospěl čas do bodu, kdy nemůžete dělat vše. Vaše firma roste a vy musíte s ní.

po mateřské znovu na startu

Po mateřské znovu na startu

Blíží se vám konec mateřské a přepadá vás úzkost co dál budete dělat. Máte pocit, že už o vás nikdo nestojí a nic neumíte? Do původní práce se nechcete nebo nemůžete vracet? 

První inspirativní setkání

Mi ženy se dokážeme vzájemně podržet, podpořit, vyslechnout ale i inspirovat se, předat si energii.

Zobrazit další články z blogu